blog banner

Nihan Çetindağ 1981 yılında Ortaköy İstanbul’da doğdu. Tüccar bir babanın kızı ve misafir ağırlama konusunda tutkulu ev hanımı bir annenin kızı olarak, abisiyle tek kale maç yaparak büyüdü. Lise eğitimini turizm meslek lisesinde tamamladı ve haliyle üniversitede de  turizm okuyarak eğitim kariyerine 18 yaşında Antalya’da devam etti. Turizm sektöründe çalışarak ve eş zamanlı üniversitede okuyarak geçen günlerin akabinde evlendi ve düz duvara tırmanan bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Maaşlı çalışma ve mesai saatlerini sorgulayarak geçen günlerden sonra “ne yapmalıyım da performansım kadar kazanmalıyım?” süreci başladı. “Peki, ben en çok ne severim?” , “Para diye bişey olmasaydı günlerimi ne yaparak geçirirdim?” sorularıyla devam eden süreç “kendi işimi yapmalıyım!..” “zamanımı ben yönetmeliyim” ve “insanlara yardım edip, onları mutlu gördüğüm  bir iş yapmalıyım”la devam etti ve anlaşıldı ki  ben gayrimenkul danışmanı olmalıyım!... Kendi şirketimi açmalıyım, bol bol ev görmeli (tuhaf bir şekilde iyi dekore edilmiş bir evin  fotoğrafları bile içimi açar) ve yeni insanlarla tanışmalıyım. Onların zorlandıkları konularda onlara yol gösterici olmalıyım. Nihan başka neler yapar? Evine, ailesine, dostlarına düşkündür, spiritüeldir. Nerde enerji orda ben :) ruhunu dinlendirir meditasyon yapar ve durmadan insanları mutlu görmek ister. Hareket eder, spor yapar, okur, dinler.  Ne mi yapmaz? Televizyon izlemez, olumsuz yerlerde fazla kalmaz ve yüzü gülmediği günlerde insan içine karışmaz. ;)

Nihan Çetindağ Kimdir? (manevi)

Madem beni merak edip buralara kadar tıkladınız anlatıyım. Aslında zor bir sorudur bu? Kime göre, neye göre? Aileme sorarsanız belki fazla çalışan biraz inatçı ve asi bir insanım. Ergen oğluma göre fedakar ve çok  kuralcı olabilirim. Arkadaşlarıma göre anaç, sıcakkanlı ve uyumlu, aynı portföyü almaya çalışan meslektaşıma göre dişli ve rekabetçi olabilirim. Bana sorarsanız iyi bir insanım. İşimde gücümde, kendiyle uğraşan biriyim. Düşünceli ve fazlasıyla empatik olduğumu söyleyebilirim. Kendiyle baş başa kalmayı seven, kendinden başka hesap vereni olmayan özgür hissiyatlı ve azimli bir insanım. Normal şartlar altında vicdanlı ve fazlasıyla iyimser biriyim. Neden normal şartlar altında? Çünkü salt iyiliğe inanmam… şartlar değişirse duygular da değişir ve duygular değişirse düşünceler ve sonrasında da hareketler değişir. Yani sağ yanağıma vurana solu çevirecek kadar da iyi değilimdir. Pozitif düşünceye ve sonu gelmeyen öğrenme çabasına çok inanırım. Hayata ve var olan her yaşam biçimine sonsuz saygısı olan bir vejetaryenim. Biraz feminist biraz spiritüelim. Biraz sporcu biraz aşçıyım.  Kendimle yarışmayı, kendimle konuşmayı, kendimi şımartmayı çok severim. Yemeyi, içmeyi, sevdiklerimle vakit geçirmeyi ama en çokta oğlumu severim. 

Nihan Çetindağ Kimdir? (iş)

2004 Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum.

2016 yılında Remax’la başladığım Emlak Danışmanlığı işime 2019’dan beri Riba Yatırım bünyesinde  devam ediyorum.

Kendi şahış şirketini açmış , yetki belgesi olan, topluluk önünde konuşma,  gayrimenkul değerleme,  fiyatlandırma,  digital pazarlama,  ticari gayrimenkul gibi pek çok eğitim programına katılmış ve tamamlamış bir danışmanım.

Antalya Lara bölgesinde konut satışında her yıl daha başarılı olmayı hedefleyerek ilerliyorum.

Güzel evleri, deniz manzaralı daireleri, Lara sahil bandını ve konforlu sitelerdeki konutları çalışmayı özellikle çok seviyorum.

Nihan’la çalışmak..

Güzel ve size göre kıymetli bir mülkünüz var. Satmak yada kiralamak istiyorsunuz. Beni aradınız, tanıştık, randevumuzu oluşturduk, gelip dairenizi gördüm. Peki sonra? Daire hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra müsaadenizi istedim ve çalışmaya başladım. Bu dairenin piyasada adil çıkış rakamı ne olmalıdır ve pazarlama planım hakkında size hazırladığım raporumla ikinci kez görüştük. Fiyatta mutabık kaldık ve bana evinizin satış yetkisini verdiniz. Sonra siz evinize gidip güzel bir kahve içip arkanıza yaslanıyorsunuz ve benim için zor ama keyifli süreç başlıyor…

Önce dairenizin profesyonel fotoğraf çekimlerini gerçekleştiriyor akabinde pazarlama faaliyetlerime başlıyorum. Her eve aynı çalışmaları yapmıyorum. O yüzden size kaç rakamlı satış faaliyetim olduğundan bahsetmeyeceğim. Nasıl ki ilaç hastalığa göre veriliyorsa her ev içinde satışa giden yol ve yapılacaklar birbirinden çok farklı. O kısmı bana bırakıyorsunuz ve mümkün olan en kısa sürede size eviniz için verilmiş yazılı bir fiyat teklifiyle geri dönüyorum. Orta yolu bulmak konusunda yapılan münazaraların akabinde alıcımı da satıcımı da fiyat konusunda elimden geldiğince mutlu ettikten sonra tapuya başvuru, beyan alımı, hazırlıkların tamamlanması varsa ipotek işlemleri vs. her pürüzü de halletmek konusunda size gerekli danışmanlığı yapıp beni bu işlemden sonra tanıdığınız minimum 10 kişiye tavsiye etmeniz için sizi kendinizle baş başa bırakıyorum.  Aferin bana şuan aklımdan bu süreci geçirirken bile kendimi iyi hissettim 

Neden Nihan benim gayrimenkul danışmanım olsun?

Ben sizin yerinizde olsam kendimle çalışırdım.  Gerçekten..  

Çünkü şunu samimiyetle söylemek isterim ki elimden gelenin en iyisini yapma gayretindeyim. Her zaman ve yaptığım her işte. Tabiki portföyüme aldığım her daireyi her zaman satamıyorum ve tabiki bazı işler son derece zorlayıcı ve problemli olabiliyor ama her şeye rağmen olabilecek en iyi çalışmayı yapıyorum ve tüm enerjimle -piyasa durumu ne olursa olsun- yılmadan çalışıyorum.

Evimi ben satsam olmaz mı?

Olur aslında ama riskleri çok tabii..  Evinize bankadan gelen spk lisanslı experler akşam bizi arayıp mülkün değerini soruyor çoğu zaman, siz neden sormayasınız… Evinizi doğru fiyattan piyasaya çıkarmazsanız zaman ve para kaybediyorsunuz. Üstelik üst komşun şunu istedi, yan komşuma şu kadar verdiler gibi çoğu zaman reel olmayan fiyatlar sizi yanıltabilir. Beklentinizi yükseltebilir ve gerçekleşebilecek satış rakamlarından sizi uzaklaştırabilir. Hem sizin kendi mesleğiniz yok mu kuzum neden benim bu kadar çabalayarak yıllardır yaptığım işi yapmaya çalışıyorsunuz? Evde doktorculuk oynuyor musunuz ya da arabanız bozulduğunda altına girip kaportacılık yapıyor musunuz? Gelin herkes iyi bildiği işi yapsın.. siz de vakit ve para kazanın..

Kapınızı çalıp evi görmek isteyen ve sizin de aracısız evinize aldığınız kişiden korkmuyor musunuz bunu sormayacağım bile…

Evimi kendim alamaz mıyım?

Tabiki alabilirsiniz ama usulen brandasından aradığınız danışman aslında mülk sahibinin danışmanıdır ve iki tarafında ortak mutluluğu için gerçekten profesyonel birine denk gelmelisiniz.  Dairenin üzerinde ipotek var mı, iskanı var mı,  anlaştığım fiyat gerçekten son fiyat mı  aklınızda soru işareti kalmasın istiyorsanız alımlarınızı güvendiğiniz ve sizin çıkarlarınızı koruyacak bir danışmanla yapmanızı öneririm. Bu arada sarı renkte aradığınız sahibinden yazılı brandalarda belirlenen fiyat büyük ihtimal evin gerçek satış değerine göre değil, mülk sahibinin yeni almak istediği eve göre ayarlanmış olabilir. Emlak komisyonu  için vereceğiniz rakam önceden bellidir ve karşılığında alacağınız bir hizmet vardır. Fakat  bir danışman tarafından expertizi yapılmamış bir daire aldığınızda yüksek ihtimal cebinizden bir komisyondan çok daha fazla para çıkacaktır. Tecrübeyle sabittir.  

SİZDEN GELENLER

Nihan Hanım’a yardımlarından dolayı teşekkür eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

E. Y.

Nihan Hanım’ın sunumu sayesinde bu kadar çabuk bir evi kiralyacağım aklıma gelmezdi. Çok minnettarım, yüzü gibi kalbi de güzel olan bir hanımefendi.

N. M.

Nihan hanım; önce fiyatı belirleyerek iki yıldır satamadığımız evimizi 3. ayında sattı. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

A. K.

Yeni yuvamızı bize gösterdi. Yardım ve alakadan çok memnun kaldık. Kendisine teşekkür ederiz.

G. Y.

Nihan hanım ile çalıştığım 3 ay içerisinde gerek şahsıma gerekse gayrimenkulüme olan alakasından çok memnun kaldım. Dostlarıma gönül rahatlığıyla önereceğim çok değerli bir insan. Teşekkürler.

U.Z.

Nihan hanıma göstermiş olduğu üstün sabırla çalışma prensiplerinden dolayı teşekkür eder sonsuz memnuniyetimizi dile getiririz.

E. A.

Çok güleryüzlü, çok çalışkan, işini seven, dürüst, sözüne güvenilir bir gayrimenkul danışmanı. Başarılarının devamını dilerim.

S.M.

İşini severek yaptığını gördüm. Müşteri memnuniyeti için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Güleryüzlü, samimi ve çalışkan bir danışman. Kendisine başarılar diliyorum.

E.G.

Nihan hanımın iş takibi çok başrılı. Her zaman ulaşılabilir olması, söz verdiği satte, doğru yerde ve zamanda bulunması takdir edilesi. Portföyler ile ilgili aktardığı bilgilerin eksiksiz olması harika. Teşekkür ederiz. T.E.

Sözleşme süresince Nihan hanımın tüm çözümcül yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederim.

O.E.O.

Güvenilir, ilgili, alakalı ve güler yüzlü…

S. Ç.

Nihan Çetindağ hanımefendi, enerjisi çok yüksek biri, ikna gücü çok iyi, çok çalışkan ve sorularımıza hızlı dönüş yapıyor. İyi ki tanışmışız, iyi ki bizim gayrimenkul danışmanımız olmuş. Her şey için teşekkür ederiz.

H.B.

Mükemmel hizmet, profesyonel servis. Her şey için teşekkür ederiz.

S. B.

Nihan hanım, öncelikle dürüst ve açık bilgilendirme ile ve özellikle de güler yüzüyle çok yardımı olmuştur. Kendisine içten teşekkür eder, başarılar dilerim.

E.S.

Daha önce Remax’a olan tüm önyargılarımı Nihan Hanım ile kırdım. Kendisi çalışkan, güler yüzlü ve taleplerimizi tam olarak anlayan biri. Arkadaş canlısı kişiliğiyle böylesine büyük bir grubu en iyi şekilde temsil etmektedir.

Ö.K.

İlgi, alaka, cana yakınlık, müşteriye saygı ve sevgi süper. Tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

E. Z.

Re/max ailesinden Nihan Hanım’a, çalışmalarından, bizlere olan yardımlarından ve güler yüzlülüğünden dolayı çok teşekkür ederiz. Memnuniyetimiz en üst seviyededir.

Z.K.

Her daim temasta olması, bize çoklu seçenek sunması, her konuda bizi aydınlatması, yol göstermesi personelin ne kadar profesyonel çalıştığının göstergesi. Re/max’ı onun sayesinde tanıdık.

H. A.

Nihan hanım ne istediğimizi tam olarak anlayıp bize sundu. Başarılarının devamını dileriz.

Ü.K.

Kafamdaki emlakçılara bakış açımı değiştirdi. Çok memnun kaldım. Her şey için teşekkür ederim.

A.Y.

Nihan hanıma göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

M. Y. H.

Israrla arayan emlakçılara rağmen çok titiz ve obsesif bir insan olarak güven duydum, huzur duydum. Bir sürü insana tavsiye ettim. Ev satılmadan bile çok anlattım. Çok titiz bir danışman. İyi ki tanıdım. Aldığı her kuruşu fazlası ile HELAL olsun. Başarıları daim olsun. Bir işi bir insan ancak bu kadar özverili ve düzgün yapar. Teşekkürler.

M. E.

Nihan hanımın iş takibi çok başarılı. Her zaman ulaşılabilir olması, söz verdiği saatte, doğru yerde ve doğru zamanda bulunması takdir edilesi. Portföyler ile ilgili aktardığı bilgilerin eksiksiz olması harika. Teşekkür ederiz. T. E.

Sözleşme süresince Nihan hanımın tüm çözümcül yaklaşımlarında dolayı teşekkür ederim.

O. E. O.

Güvenilir, ilgili, alakalı ve güler yüzlü.

S. Ç.

Nihan hanım süper. Çok ilgili bir satış temsilcisi. Her sorumuza yanıt alabildik. Çok güleryüzlü...

Ü. Y.

Nihan hanım sürekli güler yüzlü ilgisinden dolayı teşekkür ederiz.

A. E.

Nihan hanım profesyonelliği ve duygusal zekası ile kendimi bir müşteri gibi hissetmemi ve hizmet almamı sağladı. Kendisine yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

N.

Nihan hanım emlak konusunda çok başarılı bir danışman işlem sonuna kadar güler yüzlülüğünü ve yardımı esirgemeden işlemi bitirdik kendisine teşekkür ederiz.

H.K.

Nihan hanımın güler yüzü ve olumlu enerjisi bizi ev sahibi yaptı. Göstermiş olduğu yakın alaka ve ilgisi sayesinde ev sahibi olduk diyebilirim. Kendisine çok teşekkürler.

H.B.
Memnuniyetini Yaz Gönder
Gönder
@nihancetindag @nihancetindag @nihancetindag @nihancetindag
NİHAN'la Al
Kayıt Oluştur
NİHAN'la Sat
Gönder